Regióny Nitra Top

TOTÁLNA DRZOSŤ: UČITEĽ sa postavil pred ŽIAKOV NA MOL OPITÝ! Museli volať políciu

Ilustračná foto. ZDROJ: Peter Korček

PLAVÉ VOZOKANY – Obyvatelia obce Plavé Vozokany, ktorá sa nachádza v okrese Levice, ostali v šoku. Učiteľ, ktorý pôsobí v miestnej základnej škole niekoľko rokov, sa postavil za katedru opitý, a to s viac ako 3 promile alkoholu v krvi! Podľa riaditeľky sa to stalo prvýkrát.

 

Kuriózny prípad, ktorý sa stal v malej obci Plavé Vozokany má dohru dodnes. Učiteľ dejepisu a geografie vyučoval deti pod  vplyvom alkoholu. Riaditeľka školy nechápe ako sa to mohlo stať.

„Nikto si nič ráno nevšimol, nevyzeral opito ani nijak podozrivo,“ povedala pre zregionu riaditeľka školy Elena Tomašeková. Podľa nej si učiteľ doniesol alkohol so sebou do školy. „Musel mať niečo pri sebe a priebežne popíjať,“ myslí si riaditeľka. Podľa jej slov sa táto situácia stala prvýkrát a ostatní pedagógovia sú z toho v šoku.

Na opitého pedagóga upozornila policajtov starostka obce. Učiteľ už mal za sebou odučené tri vyučovacie hodiny, keď ho policajti podrobili dychovej skúške. Tá potvrdila v jeho dychu 3,10 promile alkoholu, informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Odmietol fúkať, tak museli volať políciu

„Volala mi riaditeľka, že majú podozrenie, že jeden z pedagógov vyučuje opitý. Keď som prišla do školy, tak sa to potvrdilo,“ hovorí starostka obce Kornélia Sádovská. Ako nám povedala, učiteľ spočiatku odmietol aj dychovú skúšku. „Chcela som mu dať fúkať cez  náš tester, ale odmietol. Vraj nie je oficiálne certifikovaný. Tak som mu vysvetlila, že ak sa odmietne podrobiť dychovej skúške u nás, budem musieť zavolať políciu,“  vysvetľuje starostka.

Bloček po dychovej skúške opitého učiteľa. ZDROJ: KR PZ NR

Nemôže učiť 30 mesiacov

Najhoršie na tom všetkom podľa jej slov je, že daný učiteľ bol vysoko kvalifikovaný a pokrýval viaceré predmety. „Teraz nám na troch predmetoch suplujú ostatní učitelia, ale takto sa dlhodobo fungovať nedá. Je to pre nás veľmi zlá situácia. Sme malá obec a nájsť tu kvalifikovaného učiteľa je veľký problém,“ dodáva Sádovská.

Po vytriezvení muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Okresný súd v Leviciach ho v superrýchlom konaní odsúdil na štyri mesiace odňatia slobody s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu probačného dohľadu v trvaní 20 mesiacov. Zároveň mu uložil trest zákazu vykonávať pedagogickú činnosť na 30 mesiacov.