Regióny Nitra

Topoľčany plánujú rozšíriť reguláciu statickej dopravy

Radnica plánuje rozšíriť reguláciu statickej dopravy. ZDROJ: TASR/Henrich Mišovič

TOPOĽČANY – Mesto Topoľčany plánuje v priebehu tohto roka rozšíriť reguláciu statickej dopravy na sídliská Juh, Východ a F. Zmeny v organizácii dopravy chce vedenie mesta predstaviť verejnosti počas verejnej diskusie, informovala radnica.

 

Diskusia sa uskutoční vo štvrtok 1. februára o 16.30 h v zasadačke mestského zastupiteľstva na Mestskom úrade v Topoľčanoch.  Záujemcovia budú mať tiež možnosť sledovať diskusiu online a položiť otázku cez chat. Témou budú zmeny v organizácii dopravy, ktoré vyplynuli z analýz a diskusií s dopravným inšpektorátom, a nový systém parkovania na sídliskách.

Zavedením regulácie statickej dopravy chce samospráva zabezpečiť viac občianskeho komfortu pre ľudí s trvalým pobytom v meste a zaistiť bezpečnejšiu a prehľadnejšiu dopravu, ako aj prístup pre záchranné zložky. Zároveň reaguje aj na dopyt od samotných občanov.

Počet automobilov v Topoľčanoch sa za posledných 20 rokov zdvojnásobil. O nápore na cestnú infraštruktúru hovorí aj analýza Žilinskej univerzity, podľa ktorej prejde hlavnými ťahmi v Topoľčanoch počas dňa až 38 000 áut, skonštatovala primátorka Alexandra Gieciová.