Ťažkú pandemickú situáciu zatiaľ nemocnica v Zlatých Moravciach zvláda

ZLATÉ MORAVCE –  Napriek ťažkej pandemickej situácii v zlatomoravskom regióne dokáže zatiaľ Nemocnica Agel Zlaté Moravce zabezpečiť starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19, ale aj o pacientov negatívnych na ochorenie COVID-19, potvrdila poverená riaditeľka nemocnice Nina Horniaková.

 

„Aktuálne evidujeme šesť zamestnancov pozitívne testovaných na COVID-19, žiadny zamestnanec nie je v karanténe. Zdravotnú starostlivosť poskytujeme pre 32 pacientov s novým koronavírusom,“ zhodnotila Horniaková.

Zdravotnícke zariadenia v rámci kraja si vzájomne poskytujú pomoc s presunom pacientov. „Za posledný týždeň sme prevzali 11 pacientov z okolitých nemocníc, najviac z Nemocnice Agel Levice, troch z Fakultnej nemocnice Nitra a jeden pacient bol preložený z Hospitale Šahy,“ uviedla Horniaková.

Nemocnica je subjektom hospodárskej mobilizácie a v zmysle príkazu ministra zdravotníctva vyčlenila zo svojho lôžkového fondu 30 lôžok s prívodom kyslíka pre pacientov, u ktorých je možné predpokladať pozitivitu na ochorenie COVID-19 vrátane pacientov, ktorí boli pozitívne diagnostikovaní na toto ochorenie, čo je 43 percent z celkovej lôžkovej  kapacity.

Nemocnica priebežne dokončuje aj očkovanie zamestnancov, ktorí o vakcináciu prejavili záujem a zároveň chystá aj rozšírenie služieb mobilného odberového miesta. „Väčšina zamestnancov, ktorí prejavili záujem o očkovanie, už prvú dávku vakcíny dostala. Zaočkovať sa dalo približne 60 percent našich pracovníkov. Ďalší budú zaočkovaní po návrate z karantény či práceneschopnosti,“ potvrdila poverená riaditeľka.

Mobilné odberové miesto v nemocnici stále funguje, je možné sa dať bezplatne otestovať antigénovými testami a pre objednaných záujemcov aj PCR testami. Nemocnica poskytuje aj možnosť testovania na protilátky proti novému koronavírusu.

Viac o téme: COVID-19, koronavírus, Nemocnica Agel, očkovanie, pandémia, situácia, vakcína, zamestnanci, Zlaté Moravce

Súvisiace články