Regióny Nitra

Študenti medicíny z Nitry pomáhajú repatriantom v karanténnom stredisku

Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

NITRA –  Študenti Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre pomáhajú v karanténnom stredisku, ktoré bolo vytvorené na internáte UKF pod Zoborom. Štyria dobrovoľníci z Katedry klinických disciplín a urgentnej medicíny UKF reagovali na ponuku svojej pedagogičky Dany Brázdilovej.

Ako informovala UKF, úlohou študentov je roznášanie stravy alebo vecí, ktoré repatriantom donesú ich blízki. „Snažíme sa im vyhovieť a splniť všetky požiadavky, ktoré majú. Naše pocity sú rôzne. Ľudia sú tu doslova zavretí už niekoľko dní, a tak sa postupne atmosféra zhoršuje. Repatrianti sú nervóznejší, dožadujú sa informácií, ktoré ani my nemáme. Niektorí sú však, naopak, veľmi milí a vážia si všetko, čo sa snažíme pre nich urobiť,“ uviedla dobrovoľníčka Petra Budovcová.

V súčasnosti je v Študentskom domove Zobor využitá celá ubytovacia kapacita, ktorú univerzita poskytuje štátu pre karanténne účely. Na internáte je ubytovaných 136 repatriantov z Rakúska, Nemecka, Česka, Švajčiarska, USA, Iránu, Talianska, Lichtenštajnska, Maďarska, Dánska, Ruska a Izraela. Prví repatrianti boli v študentskom domove ubytovaní 5. mája.