Regióny Nitra Zlaté Moravce Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel VELIKÁN svojej doby, uznával ho celý svet

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

ZLATÉ MORAVCE – Slovenský umelecký svet má hlavu v smútku. Vo veku 82 rokov nás navždy opustil celosvetovo uznávaný umelec narodený v Zlatých Moravciach Štefan Partl.

 

Nie len Zlatomoravčania, ale aj celé Slovensko smúti za uznávaným umelcom Štefanom Partlom. Tento svet navždy opustil v pondelok 6. februára, kedy jeho srdce navždy dobilo. Nie len jeho najbližší sa dodnes z jeho odchodu nevedia spamätať. Smrť významného akademického sochára zasiahla aj jeho kolegov či širokú verejnosť.

„V takýchto chvíľach si viac ako inokedy uvedomujeme krehkosť daru, ktorý v sebe nosíme. Krehkosť tlkotu srdca, ktoré udáva rytmus nášmu životu, sme odkázaní veriť každému ďalšiemu nádychu,“ píšu jeho kolegovia zo Základnej umeleckej školy v Zlatých Moravciach na webovej stránke.

Odišiel významný umelec Štefan Part. ZDROJ: zlatemoravce.eu

Štefan Partl bol výnimočný umelec, ktorý vdýchol život mnohým dielam a očaril nimi nespočetné množstvo umeleckých nadšencov. „Veríme a dúfame v ďalšiu možnosť zaplaviť svet farbami myšlienok a byť pre iných všetkým. Farby, krása, umelecké videnie sveta bol život Štefana Partla. Jedinečnosť okamihu života zachytené v obrazoch a sochách bol svet tohto génia,“ dodávajú.

Akademický sochár Štefan Partl bol velikán svojej doby, zanechal za sebou rozsiahle umelecké dielo a lásku k výtvarnému umeniu prístupnému všetkým. S jeho dielom sa môžeme stretnúť doma, v zahraničí i prostredníctvom zborníkov a publikácií.

Odišiel významný umelec Štefan Part. ZDROJ: zlatemoravce.eu

Štefan Partl bol nie len uznávaným umelcom, ale aj skvelým charizmatickým človekom. Podľa jeho kolegov a priateľov bol večne usmiaty muž, plný elánu a energie. O to ťažšie sa im s ním lúči.

„Piťko, bol si a vždy ostaneš v našich srdciach a spomienkach. Bol si plný nás a my sme boli plní Teba, Tvojich farieb a krásy zachytenej na plátnach obrazov. Ďakujeme, že sme mohli s Tebou chvíľu maľovať obraz Tvojho života,“ dodávajú zronene.

Výrok Štefana Partla

“V začiatkoch treba každého podržať. Dobrou radou, keď má voľakto chuť.. treba podporiť ten entuziazmus, pomáhať im dobrou radou. To je pre nich príznačné: chcú robiť!”