Regióny Pezinok Nitra Top

SMUTNÁ SPRÁVA Mladá pracovníčka radnice zomrela po očkovaní: Preverujú možný súvis

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

NITRA – Na nitrianskej radnici má vládnuť zdesenie. Zomrela totiž  ich mladá, iba 39-ročná kolegyňa. Podľa informácií denníka Sme bola žena ešte v pondelok v práci plná života. Potom mala odísť na očkovanie.

 

Žena mala údajne dostať druhú dávku vakcíny od firmy Pfizer. Manžel ju mal nájsť na druhý deň ráno už bez známok života. Súvis s očkovaním sa zatiaľ nepotvrdil. “V uvedenom prípade boli indikované laboratórne vyšetrovacie metódy, na základe výsledkov ktorých bude Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou prípad konzultovať so Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. Následne vám môže úrad poskytnúť stanovisko,” píše sa vo vyjadrení, ktoré denníku poskytla hovorkyňa Úradu pre dohľad nad zdravotnou staroslivosťou Erika Kováčiková.

“Všetkých na meste nás dnes hlboko zasiahla správa o nečakanom úmrtí našej kolegyne. Sme otrasení a zronení z jej náhleho odchodu. Aj prostredníctvom médií nám dovoľte vyjadriť úprimnú sústrasť jej rodine, priateľom a blízkym,” povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.