Regióny Nitra

Školská ulica vo Vrábľoch bude na jeden deň patriť výlučne deťom

Školská ulica bude na jeden deň patriť výlučne deťom. ZDROJ: FB

VRÁBLE – Mesto Vráble sa zapojí do Európskeho týždňa mobility podujatím na Školskej ulici. Ako informoval primátor Viktor Németh, v piatok 22. septembra bude celá patriť výlučne deťom.

 

Podujatie je venované žiakom, rodičom a učiteľom zo škôl na Levickej ulici i obyvateľom Školskej ulice. “Rozhodli sme sa usporiadať túto aktivitu, pretože všetci vnímame bezpečnostnú situácii pri areáli škôl. V piatok 22. septembra bude Školská ulica uzavretá po celý deň a žiaci z okolitých základných škôl sa tu budú môcť bezpečne hrať,” povedal primátor.

Súčasťou podujatia bude bohatý program, v ktorom sa organizátori zamerajú na bezpečnosť na cestách i na možnosti prepravy bez použitia áut. “Popoludní tu budem aj ja, aby som mohol diskutovať s poslancami, rodičmi, ale aj deťmi o tom, ako tento priestor zlepšiť. Dopravná situácia na Levickej ulici, ktorá sa nachádza vedľa areálov základných škôl, je hektická a ja verím, že je naším spoločným cieľom, aby sme túto lokalitu spravili bezpečnejšou,” doplnil Németh.