Regióny Nitra

Šahy chcú realizovať viaceré investície. Na ďalšie chystá projekty

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Mesto Šahy

ŠAHY – Mesto Šahy plánuje v roku 2021 zrealizovať viaceré investície. Týkať sa budú školstva, zdravotníctva i verejných priestorov. Na ďalšie aktivity, ktoré sa týkajú predovšetkým dopravy, chce mesto v priebehu roka pripraviť projektovú dokumentáciu.

 

Ako konštatuje radnica v návrhu rozpočtu na tento rok, plánovaná je napríklad realizácia už schváleného projektu Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti, ktoré má vzniknúť v areáli nemocnice v Šahách. Magistrát naň získal dotáciu v hodnote viac ako jeden milión eur, zvyšných 53.000 eur tvorí spolufinancovanie mesta.

V tomto roku má radnica naplánovanú aj prestavbu budovy pre základnú umeleckú školu, zateplenie objektov Materskej školy na Hviezdoslavovej ulici, vybudovanie mestských verejných hygienických zariadení, rozšírenie kamerového systému i úpravu verejných priestorov na sídlisku J. Kráľa, tzv. vnútroblok Tabáň.

Mesto plánuje pripraviť aj ďalšie aktivity. Okrem výstavby cyklotrás sa chce vypracovať aj projektovú dokumentáciu na výstavbu bytoviek na Tabánskej ulici, podklady k plánovanej výstavbe parkovísk či k opravám komunikácií. Radnica chce v tomto roku pripraviť aj dokumentáciu k areálu zdravia a projekty na výstavbu kanalizácie a ďalších inžinierskych sietí.