S jedálňou pre základnú školu pomôže Trnavský samosprávny kraj

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

TRNAVA – Problémy so stravovaním žiakov Základnej školy na Bottovej ulici v Trnave môže vyriešiť ponuka Trnavského samosprávneho kraja na zriadenie dočasnej výdajne jedál v priestoroch bývalého internátu Strednej priemyselnej školy na Študentskej ulici. Priestory sú v blízkosti základnej školy, ktorej žiaci od februára dochádzajú na obedy do iných škôl v meste.

 

Primátor Trnavy Peter Bročka po stretnutí s riaditeľkou základnej školy Dankou Gašparíkovou a zástupcami rodičov povedal, že toto riešenie sa pozdáva všetkým zainteresovaným stranám. Dočasná výdajňa jedál pre približne 700 stravníkov by podľa vedúcej odboru školstva Mestského úradu v Trnave Miroslavy Komorníkovej mohla byť k dispozícii v septembri tohto roku. Dovtedy tam urobia nevyhnutné stavebné úpravy, ktoré bude financovať Trnavský samosprávny kraj, mesto dodá technológiu potrebnú na výdaj stravy. Rodičovská rada aj Rada školy sa majú k tomuto návrhu vyjadriť ešte tento týždeň.

Žiaci Základnej školy na Ulici J. Bottu sa od februára stravujú na troch rôznych miestach. Prvé tri ročníky chodia na obedy do blízkej Strednej športovej školy, žiaci štvrtých ročníkov do Spojenej školy na Beethovenovej ulici a žiakov druhého stupňa vozí autobus do Základnej školy na Ulici A. Kubinu. Najväčšia základná škola v meste vlastnú kuchyňu a jedáleň nemá.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave v utorok rozhodlo o prijatí úveru v objeme 2,5 milióna eur, ktorým chce definitívne vyriešiť stravovanie žiakov svojich škôl. Časť z týchto peňazí pôjde na výstavbu novej školskej kuchyne a jedálne pre 850 stravníkov v Základnej škole na Ulici J. Bottu. K dispozícii by podľa vedúceho odboru investičnej výstavby mestského úradu Dušana Béreša mohla byť v septembri budúceho roku.

Viac o téme: dočasná, internát, jedáleň, mestský úrad, škola, stravníci, TSK

Súvisiace články