Rodičia pozor, Nitrianska galéria pripravila pre deti bohatý program

NITRA – Tvorivé dielne i workshop čakajú vo štvrtok na návštevníkov Nitrianskej galérie. Vyskúšajú si v nich tvorbu výtvarného objektu i maľbu na textil.

 

Aktivity sú súčasťou Týždňa Nitrianskej galérie, ktorý sa začal v utorok 18. mája a potrvá až do nedele 23. mája. Dopoludnia je pripravená tvorivá dielňa s názvom Mestské trofeje. Je inšpirovaná tvorbou Janky Minárikovej a zameraná na vytváranie umeleckého objektu.

Popoludní galéria pripravila worskhop s názvom Maľba na textil. „Viesť ho bude výtvarník a pedagóg Erik Fehér. Zameraný bude na kreatívnu maľbu na použité, prípadne recyklované textilné oblečenie. Erik Fehér pracuje ako pedagóg, ako výtvarník sa realizuje v skupine VILOERIK, okrem toho sa venuje aj podpore ľudských práv,“ informovala galéria.

Počas víkendu ponúkne galéria svojim návštevníkom aj komentované prehliadky výstav, džezový koncert a detské divadelné predstavenie.

Viac o téme: deti, divadelné predstavenie, Erik Fehér, Maľba na textil, návštevníci, Nitra, Nitrianska galéria, prehliadka, výstava, výtvarník, workshop

Súvisiace články