Regióny Domáce Nitra

Primátor Nitry, Jozef Dvonč, dnes ohlásil svoju opätovnú kandidatúru

NITRA – Trojnásobný primátor Nitry, Jozef Dvonč sa pokúsi aj po štvrtý raz vyhrať komunálne voľby v Nitre. Svoju kandidatúru oznámil na Agrokomplexe. Medzi svoje priority zaradil dobudovanie rozbehnutých projektov.

Pripomenul, že sa mesto Nitra pod jeho vedením dostalo medzi desiatku najlepšie hodnotených miest v Európe v hodnotení Financial Times, kde okrem Nitry nie je žiadne iné mesto zo strednej Európy.

Pochválil sa dostavbou rýchlostnej cesty R1, ktorú vníma ako dôležitú infraštruktúrnu stavbu pre fungovanie mesta Nitra aj ako výrazný signál pre ďalších potencionálnych investorov. Medzi podobne dôležité stavby zaradil most ktorý prepojil Chrenovú a Starým Mestom, tento rok chce dokončiť dostavbu futbalového štadióna.

Podľa Dvonča sa v súčasnosti formuje tím ľudí, ktorí budú kandidovať na poslancov. Na 31-člennom zozname by malo byť 14 nestraníkov. „Budú to športovci, umelci, lekári, osobnosti Nitry, ktorí pôjdu na našej kandidátke ako nestraníci. Chceli by sme mať zástupcu každej sféry života v meste,” tvrdí primátor.

Zoznam podľa jeho slov bude zverejnený do dvoch týždňov, na kandidátke by mali byť napríklad aj športovci Ľubomír Moravčík či Jozef Stümpel, riaditeľ hokejového klubu HK Nitra Miroslav Kováčik či riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre Jaroslav Dóczy.

Podporili ho aj politické strany Smer-SD a SNS. Sľubuje program, ktorý bude reálny, pravdivý a naplniteľný.

Náklady na kampaň odhadol na 90.000 až 100.000 eur. “Vytvorili sme transparentný účet, kde bude možné sledovať nakladanie s financiami,” tvrdí Dvonč. Zhruba pätinu predpokladaného rozpočtu plánuje využiť na podporu športových a kultúrnych aktivít či na sociálne veci.

Kandidatúru na post primátora Nitry zatiaľ oficiálne oznámili piati kandidáti. Okrem Dvonča sa o post primátora bude uchádzať kandidát pravicovej koalície SaS, OľaNO, Šanca a Sme rodina Ján Greššo, k podpore ktorého sa pridalo aj KDH. O primátorské kreslo zabojujú aj nezávislí kandidáti Štefan Štefek, Marek Hattas a Renáta Kolenčíková.