Regióny Nitra

Preteky Okolo Slovenska si vyžiadajú dopravné obmedzenia v meste

Ilustračné. Zdroj: TASR/Ján Krošlák

NITRA – Krajský dopravný inšpektorát v Nitre upozorňuje motoristickú verejnosť na dopravné obmedzenia súvisiace s cyklistickými pretekmi Okolo Slovenska. Druhá etapa pretekov povedie cez Nitriansky kraj vo štvrtok 27. júna.

V čase od 6.00 do 13.00 h bude úplne uzavretá miestna cesta Štefánikova trieda od križovatky OC Mlyny spolu s miestnou cestou Palárikova. Uzavretý bude aj výjazd z miestnej cesty Farská na Palárikovu. Výjazd z Farskej ulice bude zabezpečený zmenou organizácie dopravy na ulicu Školská.

V rámci prejazdu pelotónu a sprievodných vozidiel cez mesto je potrebné počítať s krátkodobými obmedzeniami dopravy v čase približne od 12.00 do 12.20 h na uliciach Fraňa Mojtu, Kmeťkova, Mostná, Župné námestie, Jesenského, Parkové nábrežie, okružná križovatka Mostná, okružná križovatka Napervillská, okružná križovatka Zobor smer Topoľčany. Pelotón bude pokračovať po ceste I/64 Čakajovce, Jelšovce, Výčapy – Opatovce do okresu Topoľčany.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie, zariadenia a pokyny policajtov, regulovčíkov a príslušníkov mestskej polície, ktorí budú usmerňovať premávku.