Regióny Nitra Sereď

Policajti s inšpektormi odhalili v Seredi cudzincov vykonávajúcich nelegálnu prácu

Zdroj: TASR / Miroslava Mlynárová

SEREĎ – Príslušníci nitrianskej cudzineckej polície v spolupráci s pracovníkmi Inšpektorátu práce Trnava odhalili cudzincov vykonávajúcich nelegálnu prácu. Policajti sa spolu s inšpektormi v piatok (19. 3.) zamerali na odhaľovanie nelegálnej práce v objekte spoločnosti v Seredi v okrese Galanta. Počas tejto akcie boli kontrolovaní štátni príslušníci tretích krajín pri výkone práce, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

 

Policajti s inšpektormi zistili, že štátni príslušníci tretích krajín vykonávajú svoju pracovnú činnosť v rozpore so zákonom, bez príslušných oprávnení a udelených výnimiek. Na policajné oddelenie predviedli s cieľom ďalších úkonov 15 cudzincov zo Srbskej republiky, z Bosny a Hercegoviny, Ukrajiny a Čiernej Hory.

Za výkon nelegálnej práce na území SR boli 13 cudzincom vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie Slovenskej republiky a na územie všetkých členských štátov na dobu jedného roka. Zároveň im bola určená 30-dňová lehota na vycestovanie. Ďalším dvom cudzincom boli vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení bez uloženia zákazu vstupu a bola im určená 30-dňová lehota na vycestovanie. „V podobných kontrolách budú policajti v spolupráci s pracovníkmi inšpektorátov práce pokračovať aj naďalej,“ upozornila Bárdyová.