Po štyroch rokoch je opäť otvorený obchodný dom Prior v centre Nitry

NITRA – Zrekonštruovaný obchodný dom Prior v centre mesta Nitra je po štyroch rokoch opäť otvorený. Nachádza sa v ňom 20 prevádzok na ploche 10 155 štvorcových metrov, návštevníci majú k dispozícii 96 parkovacích miest. „Pri rekonštrukcii nákupného centra sme chceli zachovať pôvodný koncept, avšak zmodernizovaný. Prestavba trvala vyše roka, pandémia spôsobila zdržanie. Celkové náklady na rekonštrukciu objektu dosiahli 5 miliónov eur,“ informoval manažér Obchodného domu Prior Nitra Ivan Solenský.

 

Bývalé Tesco odkúpila v roku 2017 spoločnosť Mirage Shopping Center, za ktorou stojí žilinský podnikateľ George Trabelssie. Rekonštrukcia budovy sa začala v marci minulého roka. „Všetko staré bolo odstránené, vyčistené, celý priestor je rozdelený na jednotlivé nájomné jednotky. Vymenili sa jednotlivé časti technológií, osvetlenie, chladenie. Interiér sme zachovali v industriálnom štýle, využili sme priznané stropy, pribudol výťah pre zákazníkov,“ uviedol Solenský.

Zaujímavosťou je obnovená fasáda. Tá rešpektuje pôvodný návrh budovy zo 70. rokov minulého storočia. O názve obchodného centra rozhodli samotní obyvatelia Nitry, ktorí sa vo verejnom hlasovaní jednoznačne priklonili k historickému pomenovaniu Prior. Ten fungoval v budove od roku 1974, po roku 1989 ho vystriedal K-Mart a Tesco.

Viac o téme: Nitra, obchodný dom, otvorenie, Prior

Súvisiace články