Regióny Nitra

Pneumatiky v Šuranoch ešte stále dymia, ľudia zdravotné problémy nehlásili

Zdroj: FB / Prezídium HaZZ

ŠURANY – Možnosť dočasného presťahovania sa v súvislosti s rozsiahlym požiarom v priemyselnom parku v Šuranoch podľa primátora Marka Oremusa nevyužil nikto z obyvateľov. Mesto im v prípade ťažkostí s dýchaním alebo štípania očí ponúklo možnosť dočasného bývania v ubytovni na Nitrianskej ulici. Množstvo uskladnených pneumatík stále dymí, hasiči ich v súčasnosti premiestňujú.

 

„Neprihlásil sa nikto, kto by potreboval umiestniť na ubytovňu. Mesto Šurany tiež posilnilo službu v mestskej poliklinike, ale žiadne zdravotné problémy neboli hlásené. Samozrejme, ten dym je nepríjemný a dráždi dýchacie cesty, ale podľa výsledkov merania Kontrolného chemického laboratória nie je pre ľudí škodlivý,“ povedal Oremus. Radnica odporučila ľuďom po vypuknutí požiaru nevetrať a neotvárať okná. Šťastím v tejto siituácii podľa primátora bolo, že vietor fúkal väčšinou takým smerom, že dym nešiel priamo do mesta.

Požiar výrobnej haly v Šuranoch vypukol v pondelok v skorých ranných hodinách. Ešte aj dnes podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru na jeho likvidácii pracujú profesionáli zo Šurian, Zlatých Moraviec, Nitry, Malaciek, Komárna, Trnavy, Nových Zámkov, Topoľčian, Štúrova a členovia dvoch dobrovoľných hasičských zborov zo Šurian. Hasiči pneumatiky pomocou univerzálnych nakladačov presúvajú na iné miesto, kde ich zalievajú. Počas dnešného dňa budú naďalej pokračovať v likvidačných prácach.

Hala je súčasťou priemyselného parku, ktorý vznikol v bývalom podniku Elitex. Priestory si v ňom prenajímajú viaceré podnikateľské subjekty.