Regióny Nitra

Opitý vodič zrazil osemročného chlapca. Skončil v nemocnici

Opitý vodič zrazil osemročného chlapca. ZDROJ: FB/Polícia Nitriansky kraj

NITRA – Policajti Obvodného oddelenia PZ Nitra východ boli spolu s hliadkou PMJ vyslaní na preverenie oznámenia do obce Dolné Obdokovce. Vodič osobného auta jazdiaci pod vplyvom alkoholu tu mal zraziť chlapca. Nitrianski policajti o tom informujú na sociálnej sieti.

 

 

“Policajti mali informáciu, kde podozrivý 62-ročný vodič, býva. Ten pri komunikácii s policajnou hliadkou najskôr tvrdil, že nešoféroval a po chvíli aj to, že šoférovať mohol,” opisujú udalosť policajti.

Jedna svedkyňa incident priamo videla a potvrdila, že muž viedol osobné motorové vozidlo v tom čase a jazdil zo strany na stranu a aj to, že narazil do osemročného chlapca, ktorý spadol na zem.

Druhý svedok povedal, že má k dispozícii kamerový záznam, kde vidieť, ako muž šoféruje auto. Chlapec bol prevezený na ošetrenie do nemocnice v Nitre.

“Policajti muža podrobili dychovej skúške na alkohol s výsledkom 1,35 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,81 promile. Naviac zistili, že muž mal zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, ktorý mu síce skončil, ale keďže sa nepodrobil nariadenému preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti vo vzťahu k závislosti na alkohol, tak šoférovať nemal,” dodávajú policajti.

Muž bol predvedený na obvodné policajné oddelenie.