Regióny Nitra Nové Zámky Top

OČITÍ SVEDKOVIA strašnej rodinnej tragédie PREHOVOROLI: Prečo vyhasol život Evy, Mareka a ich 8-ročnej dcéry Sofie?

Tragická nehoda. ZDROJ: FB/Polícia SR, E.K.

STREKOV – Desivá dopravná nehoda, pri ktorej zahynula mladá rodina, sa stala včera v poobedňajších hodinách. Vodič vozidla značky Hyundai pravdepodobne prešiel do protismeru, kde sa zrazil s vozidlom Volvo. V Hyundai vyhasol život Mareka (†37), Evy (†31) a ich maličkej dcérky Prey Sofie (†8). Zachrániť sa podarilo len ich ročného synčeka. Pri nehode však zomrelo aj ich nenarodené dieťa, ktoré Eva nosila pod srdcom. Čo sa v osudné sekundy dialo? Prehovorili očití svedkovia.    

 

Pri tragickej dopravnej nehode, z ktorej naskakujú zimomriavky, vyhasol život mladej rodiny. Eva, Marek a ich malá dcérka Prea Sofia zahynuli včera 11.6. 2023 v úplne zdemolovanom aute. Marek, ktorý šoféroval vozidlo značky Hyundai i30 totiž podľa polície “z doposiaľ nezistených príčin, medzi obcami Strekov a Pribeta, pravdepodobne prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s vozidlom Volvo XC 90,” poznamenali.

Z posádky zdemolovaného Hyundaia ostal nažive len ich ročný syn, ktorý bol okamžite prevezený do nemocnice. Vodič a spolujazdec vo Volve sa zranili ľahšie. Tragédia je však o to bolestivejšia, keďže Eva bola v siedmom mesiaci tehotenstva a pod srdcom nosila ich tretie bábätko.

Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj
Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

Prehovorili očití svedkovia

Čo presne sa pred nehodou stalo a prečo Marek vošiel do protismeru je nateraz predmetom vyšetrovania. Podľa očitého svedka však za zrážku nebola zodpovedná rýchlosť. “Oni nepatrili medzi “tryskáčov” vodičov, šiel som za Volvom, a potom do priekopy ( biely Peugeot ) všetko som videl ako prvý svedok,” potvrdil Peter, ktorý bol priamym účastníkom nehody.

Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj
Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

Podľa Georginy  záchranné zložky na miesto nehody dorazili okamžite. “Havária sa stala tesne pred nami, pár minút. Veľmi rýchlo prišli policajti, vrtuľník, záchranky a zas ďalšie policajné autá, hasiči. Podľa veľkého frmolu bolo zrejmé, že je to veľmi vážna nehoda. Stáli sme tam hodnú chvíľku, kým nás policajti začali otáčať späť na Pribetu tu a tak na obchádzky na Komárno alebo pred Pribetou na Rúban, Strekov. Hrozné toto vidieť,” poznamenala.

Zdroj: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj
Zdroj: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

Na mieste nehody bolo podľa Frideriky prítomných aj veľa zvedavcov, ktorí si celý priebeh po nehode natáčali. “Je to smutné, a ešte smutnejšie to, ako sa správali okoloidúci ľudia. Práve sme boli na ceste domov, keď sa nehoda stala. Pred nami stálo len pár áut a za nami už kolóna. Všetci telefóny v ruke a natáčali. Keď nám dali vedieť, aby sme začali cúvať, takmer nikto nebol ochotný sadnúť do auta. Jednu pani som išla osobne poprosiť, aby si sadla do auta a robila to, čo nám kázali. Jej odpoveď znela, že autá za ňou stoja, nemá kam a ona nikomu nič hovoriť nebude! A pokračovala ďalej v natáčaní tragickej nehody. Sakra! Vážne je také ťažké ukázať šoférom, čo stoja za vami, že treba urobiť priestor? Že treba cúvať?” rozhorčila sa nad správaním ľudí Friderika.

Čo presne spôsobilo túto tragédiu vyšetruje polícia. Ako totiž uzavreli, “okolnosti, miera zavinenia a presná príčina tejto tragickej dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.”