Regióny Nitra Topoľčany

Obyvatelia Topoľčian i farnosti sa pripoja k spomienke na obete pandémie

Ilustračná foto. Zdroj: Getty Images

TOPOĽČANY- Topoľčany sa v spolupráci s jednotlivými farnosťami mesta pripoja k celoeurópskej pietnej spomienke na obete koronavírusu. Ako oznámilo nitrianske biskupstvo, podujatie sa bude konať v stredu 24. marca.

 

Spomienku na obete pandémie iniciuje európske združenie Eurocities, ktoré zastrešuje približne 200 miest z takmer 40 európskych krajín. „V Topoľčanoch si ľudia uctia obete pandémie spomienkou o 12.00 hod. na Námestí M. R. Štefánika pred Mestským úradom a pri soche Najsvätejšej Trojice. Chvíľou ticha, modlitbou za zosnulých, zapálením smútočných sviec, položením pietneho venca a hlaholom zvonov i umieračika chcú takto vzdať hold a uctiť si pamiatku zosnulých nielen v Topoľčanoch, ale aj všetkých viac ako 9000 obetí koronavírusu v Slovenskej republike,“ informovalo nitrianske biskupstvo.

Obete pandémie si uctia v mestách po celej Európe. Minúta ticha bude venovaná nielen Európanom zosnulým v dôsledku pandémie, ale aj tým, ktorí rôznym spôsobom pocítili jej negatívne následky. „Mestá, ktoré sa rozhodli do tejto iniciatívy zapojiť, chcú zároveň zdôrazniť, že súčasná koronakríza rovnako postihuje životy ľudí vo všetkých krajinách,“ pripomína cirkev.