Regióny Nitra Top

OBROVSKÝ ŠOK Zomrel obľúbený UČITEĽ, mal iba 45 rokov! Bol výnimočný človek, plačú kolegovia a priatelia

NITRA – Smutná správa zasiahla jednu z nitrianskych škôl aj divadlo. Navždy ich opustil školský psychológ a pedagóg Martin Rothbauer. Mal iba 45 rokov. O úmrtí informovalo Gymnázium na Párovskej ulici v Nitre. 

Martin Rothbauer pôsobil na gymnáziu ako školský psychológ a pedagóg od roku 2008. “Mnohým z nás svojím slovom pomohol, vypočul nás v ťažkých chvíľach a povzbudil nás vždy, keď sme to potrebovali. Česť Tvojej pamiatke, Martin! Navždy ostaneš v našich srdciach… Vždy si tu bol pre nás! Za všetko Ti ďakujeme!” odkázala škola na sociálnej sieti.

Martin mal blízko aj k umeniu, a to konkrétne v Divadle Andreja Bagara v Nitre. “Spolupracoval s nami ako odborný poradca na inscenáciách pre mládež Lavv (2010), Dark Play (2011), DNA (2012) a na vzdelávacom projekte Z triedy na javisko s inscenáciou Nič (2019),”  napísalo divadlo. “Ďakujeme za všetku pomoc, ochotu a odbornosť. Česť jeho pamiatke,” dodalo divadlo.

Poznali ho ako milovníka kávy a tiež animátora v táboroch

Priatelia a známi nemohli uveriť, že tak náhle ich opustil. “Stále som dúfala, že tu pribudne správa, že je to len sociálny experiment… Žiaľ opäť odišiel dobrý človek do neba. Odpočívaj v pokoji. Úprimnú sústrasť celej rodine,” odkazuje so slzami v očiach Miška. “Človek ktorý mi zmenil život. Odpočívaj v pokoji. Bol to výnimočný človek,” plače Tereza

Martin bol veľkým milovníkom kávy a tak sa ľudia lúčili s ním aj v tomto duchu. “Tú najlepšiu kávičku si dáš už tam hore. Odpočívaj v pokoji,” odkazuje Lucia. “Ďakujem že som sa vďaka tebe toľko naučil o káve,” ďakuje Martin. Mali ho radi aj v jeho obľúbenom podniku, kde mu na pamiatku v jeden večer rezervovali stôl s horiacou sviečkou pre neho.

Na sociálnej sieti sa s ním rozlúčili aj priatelia a kolegovia z DIA detských táborov, kde pôsobil ako animátor. “Zbohom Maťko, priateľ a najlepší táborový vedúci, aký kedy bol,” spomína Marek. “Maťko, dia detský súputník. Som v šoku teraz. Odpočívaj v pokoji a rodina prosím prijmite úprimnú sústrasť,” pridáva kondolenciu Kika.