Regióny Nitra Levice Top

OBROVSKÁ STRATA pre slovenské školstvo: Zomrel významný riaditeľ, smúti aj bývalý kandidát na poslanca do EP

sviečka, úmrtie
Ilustračná foto. ZDROJ: zoznam.sk

HRONSKÉ KĽAČANY – Obzvlášť smutná správa zasiahla slovenské školstvo. Zomrel riaditeľ základnej školy, na ktorého žiaci spomínajú len v dobrom. Úmrtie tohto významného pedagóga zasiahlo aj známeho poslanca a bývalého lídra kandidátky strany Doma Dobre Štefana Adama.

 

Slovenské školstvo opustil vo veku 81 rokov významný pedagóg, publicista, matičiar a zanietený národovec Štefan Adam. Svoje skúsenosti odovzdával dlhé roky svojim žiakom ako riaditeľ Základnej školy s materskou školou Hronské Kľačany. Svoje pedagogické skúsenosti však využil aj ako člen výboru a predsedníctva Matice slovenskej. Okrem toho bol tiež dlhoročným predsedom Miestneho odboru Matice slovenskej Hronské Kľačany a inšpektorom na OÚ v odbore školstva.

Strata tohto významného pedagóga a človeka zasiahla mnohých jeho známych. “Odišiel veľký človek. Pre školstvo znamenal veľmi veľa,” poznamenal Ervín. Na Štefana si zaspomínala aj jeho žiačka Marta, “môj triedny učiteľ. Spomínam s úctou.” Úmrtie tohto úžasného muža zasiahlo aj Alenu, ktorá vyjadrila “úprimnú sústrasť celej rodine. Nech odpočíva v pokoji. Bola to dobrá a ľudská osobnosť.”

Bývalý líder kandidátky vo voľbách na poslanca do Európskeho parlamentu 2019 strany Doma dobre Štefan Adam so zármutkom v srdci na sociálnej sieti poznamenal, “ďakujeme všetkým za prejavenú sústrasť! Rodina Adamová.”

Štefan Adam zomrel 9. augusta 2022 vo veku 81 rokov. Posledná rozlúčka sa uskutoční 16. augusta 2022 o 9:30 hodine v Dome smútku v Hronských Kľačanoch.