Regióny Nitra Nové Zámky

Nové Zámky zriadia počas víkendu 10 odberných miest. Mesto odporúča využiť rezervačný systém

Zdroj: Glob.sk/juh

NOVÉ ZÁMKY – Mesto Nové Zámky počas druhého kola testovania na ochorenie COVID-19 zriadi desať odberných miest. Záujemcovia sa môžu dať otestovať v sobotu a nedeľu (30. a 31. 1.). „Odporúčame využiť rezerváciu na presný čas a miesto, aby sa ľudia vyhli čakaniu v radoch,“ vyzval obyvateľov primátor Otokar Klein. V prípade naplnenia termínov počas víkendov je samospráva pripravená otvoriť odberné miesta podľa potreby aj v pondelok (1. 2.).

 

Mesto zároveň zriaďuje dve infolinky na telefónnych číslach 0940643714 a 0917502955, na ktorých zamestnanci mestského úradu pomôžu občanom s registráciou. Linky budú k dispozícii od štvrtka do nedele od 8.00 do 18.00 h. „Dá sa očakávať, že vzhľadom na zahltenie poštových serverov z dôvodu vysokého záujmu o registráciu na Slovensku môžu potvrdzujúce e-maily meškať aj niekoľko hodín,“ upozorňuje primátor.

Odberné miesta v Nových Zámkoch budú počas víkendu zriadené na základných školách Nábrežná, Hradná, G. Czuczora, Mostná, G. Bethlena a Devínska. Ďalšie odberné miesta budú zriadené na Okresnom úrade Nové Zámky, v AG SWOT a dva odberné tímy budú pracovať v kine Mier.