Regióny Nitra

Nová obytná zóna pod Borinou prinesie desiatky bytov

Zdroj: TASR / Branislav Caban

NITRA – V Nitre pod Borinou má vyrásť obytná zóna, ktorá bude zahŕňať štyri bytové domy so 168 bytmi a apartmánmi. Pozemky v katastrálnom území mestskej časti Klokočina určené na výstavbu majú 6 729 metrov štvorcových. Bude tu 32 jednoizbových, 91 dvojizbových, 25 trojizbových a 20 štvorizbových bytov. Investor predpokladá, že v nich bude bývať 369 obyvateľov.

 

K dispozícii budú mať 251 parkovacích miest. Uvádza sa to v zámere Obytná zóna pod Borinou, ktorý predložila v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie spoločnosť Pod Borinou, s.r.o. so sídlom v Šelpiciach pri Trnave. Plánované ukončenie výstavby je v októbri 2021.

Pozemky pre výstavbu sú vymedzené Hviezdoslavovou ulicou, Železničiarskou ulicou a železničným koridorom, zástavbou rodinných domov, cintorínom a prírodným masívom Borina. Parcely sú vo vlastníctve stavebníka a v súčasnosti sú nevyužívané. Nachádza sa na nich viacero stavieb v havarijnom stave a nefunkčných spevnených plôch, ktoré pred začatím výstavby odstránia.

„Príchod automobilového priemyslu do Nitry sa prejavuje aj na realitnom trhu v meste. Príčinou záujmu o výstavbu v danej lokalite je výhodná poloha ako aj nadväznosť na plánovanú výstavbu siedmich nízkopodlažných bytových domov,“ píše sa v zámere. Sedem bytových domov s 242 bytmi tvorí ďalší projekt s názvom Obytná zóna Hviezdoslavova, ktorý plánuje iný investor. Výstavba sa má začať tiež tento rok.