Regióny Nitra

Nová cyklotrasa prepojí mestské časti Mlynárce, Diely a Klokočina

Nová cyklotrasa v Nitre spojí viaceré mestské časti. ZDROJ: TASR/Štefan Puškáš

NITRA – Nová vznikajúca cyklotrasa v Nitre prepojí mestské časti Mlynárce, Diely a Klokočinu. Magistrát v priebehu februára ukončil všetky vegetačné práce a aktuálne pripravuje celú trasu na jednotlivé konštrukčné vrstvy, informoval odbor dopravy na Mestskom úrade v Nitre. Práce majú byť ukončené najneskôr do októbra tohto roka.

 

Projekt v hodnote viac ako 1,268 milióna eur je financovaný z dotácie z Integrovaného regionálneho operačného programu, z ktorého samospráva financuje 95 percent nákladov. Mesto sa podieľa na výstavbe spolufinancovaním vo výške päť percent.

Cyklotrasa bude mať deväť úsekov. Začínať sa bude na Dubíkovej ulici v Mlynárciach. Ďalej bude pokračovať na trase Štúrova – Pražská – Kmeťova (Viničky) – Popradská – Murániho – Partizánska – Beethovenova – Bizetova. Končiť sa bude na križovatke Hviezdoslavova a Kmeťova na Klokočine.

Súčasťou cyklistického prepojenia bude nové železničné priecestie pre chodcov a cyklistov. Vznikne pri starom cintoríne. Obyvatelia môžu počítať aj s rozširovaním priechodov pre chodcov, ktoré budú bezbariérové, vrátane dlažby pre nevidiacich.