Regióny Nitra

Nočná DRÁMA: Muž nechcel opustiť HORIACI dom!

Muž odmietol opustiť horiaci dom. Ilustračné foto: Zdroj: TASR/Roman Hanc

BÁTOROVÉ KOSIHY – Policajti z Obvodného oddelenia PZ Bátorové Kosihy boli počas nočnej služby vyslaní na Vinohradnícku ulicu do obce Gbelce. Horel tam dom, v ktorom sa mala nachádzať jedna staršia osoba. O udalosti informujú nitrianski policajti na sociálnej sieti.

 

Policajti po príchode na miesto okamžite vystúpili z auta a vbehli na pozemok rodinného domu. „Na chodbe husto zadymeného domu zbadali 61-ročného muža, ktorého sa snažili vytiahnuť von,“ opisujú situáciu policajti .

Nakoľko sa muž nadýchal splodín, bol značne dezorientovaný S policajtmi odmietal spolupracovať, držal sa rukami zábradlia a odmietal opustiť svoje obydlie. Policajti museli muža dostať von nasilu.

„Podľa svedkov sa však v dome mala nachádzať plynová fľaša, ktorá mohla vybuchnúť, preto museli muža okamžite odviesť do bezpečia. Vyzvali aj ostatných ľudí, aby odišli do bezpečnej vzdialenosti,“ spresňujú policajti.

Policajti na mieste zostali, až kým neprišli príslušníci hasičského a záchranného zboru, ktorých informovali o situácii.

Majiteľ sa policajtom priznal, že do kachieľ priložil toľko dreva, že sa nedali zatvoriť dvierka a vypadol z nich kus horiaceho dreva rovno na podlahu. Následne sa vznietila celá kuchyňa. Je len veľkým šťastím, že sa pri požiari nikomu nič nestalo.