Regióny Bratislava Nitra

Nitriansky samosprávny kraj má ďalšieho kandidáta na župana. Je ním Milan Belica

Milan Belica chce opäť obsadiť post nitrianskeho župana Zdroj: Milan Belica

NITRA – Súčasný predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica bude kandidovať na post predsedu kraja s podporu strán Smer-SD a SNS. Oznámil to na tlačovej besede spoločne s predsedami oboch strán Robertom Ficom (Smer-SD) a Andrejom Dankom (SNS).

 

Ako povedal Belica, za jeho rozhodnutím šiestykrát kandidovať stála predovšetkým snaha o udržanie súčasného pozitívneho smerovania Nitrianskeho samosprávneho kraja. “Som pokračujúci predseda vyššieho územného celku a nie je mi ľahostajné, čo bude s ekonomikou tohto kraja o rok, o dva. Nitriansky samosprávny kraj už minimálne desať rokov šliape tak, že má minimálnu zadlženosť a vynikajúce ekonomické výsledky. Tie sa ťažko dosahujú, ale ľahko sa ‘prešustrujú’. To je dôvod, prečo sa opäť uchádzam o post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja ,” uviedol Belica. Ako doplnil, v prípade opätovného zvolenia chce pokračovať vo svojej vízii, ktorú napĺňa už od roku 2001, keď bol do funkcie zvolený po prvý raz. “Ja som túto svoju víziu pred rokmi musel pretaviť do projektu, ktorý postupne plním. Mojím heslom je, že bez finančnej stability niet ani sociálnej stability,” skonštatoval.

 

Kandidatúru Milana Belicu na post predsedu NSK podporí Smer-SD a SNS. Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

Podľa Roberta Fica je NSK jedným z najúspešnejších vyšších územných celkov, čo je zásluha predovšetkým súčasného vedenia kraja. “Preto strana Smer-SD prijala politické rozhodnutie. Budeme odporúčať všetkým našim členom a voličom, aby podporovali Milana Belicu pri kandidatúre na funkciu predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja ,” oznámil Fico. Plnú podporu súčasnému predsedovi nitrianskeho kraja vyjadril aj predseda SNS Andrej Danko. “Naša krajská rada ani sekundu neváhala o podpore Milana Belicu. V čele Nitrianskeho samosprávneho kraja je profesionál. Nie človek, ktorý sa bicykloval po brehu rieky Nitra a rozhodol sa kandidovať, ale človek, ktorý má srdce, skúsenosti a prehľad,” povedal Danko.

Milan Belica je vo funkcii predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja od roku 2001, keď vyššie územné celky v rámci reformy verejnej správy vznikli. Je tak najdlhšie slúžiacim predsedom samosprávneho kraja na Slovensku. O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa v jesenných voľbách do vyššieho územného celku uchádza aj súčasná krajská poslankyňa Martina Holečková, ktorú podporuje blok deviatich politických strán. Kandidátom strany Hlas-SD je súčasný starosta Dvorov nad Žitavou v okrese Nové Zámky Branislav Becík. O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa uchádza aj kandidát strany ĽSNS, odborár a právnik Milan Španír. Mimoparlamentná strana Aliancia nominovala súčasného podpredsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Tibora Csengera. Občianskym kandidátom na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja je riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre Martin Kusenda.