Regióny Nitra

Nitrianski colníci zaistili prepravované parfumy a krémy

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Finančná správa

NITRA – Ozbrojeným príslušníkom Colného úradu Nitra sa podarilo zaistiť 792 kusov prepravovaných parfumov a kozmetických výrobkov, pri ktorých vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva. Tovar prevážal z Maďarska poľský vodič. Príslušníci finančnej správy Colného úradu Nitra tovar zaistili počas cestnej kontroly v katastrálnom území obce Šahy, informovala hovorkyňa Colného úradu Nitra Renáta Cebová. Vodičovi hrozí prepadnutie tovaru a pokuta do výšky 5100 eur. 

 

Na ložnej ploche kontrolovaného vozidla sa nachádzali parfumy a kozmetické výrobky známych značiek. Cena originálnych výrobkov na domácom trhu by predstavovala sumu približne 96 000 eur, potvrdila Cebová. O osude zaisteného tovaru rozhodnú držitelia ochranných známok. Tí majú možnosť vyjadriť sa do desiatich pracovných dní, či chcú vo veci konať a akým spôsobom. V prípade dohody sa tovar zlikviduje, druhou možnosťou je, že držiteľ ochrannej známky dá podnet na súd. Ten následne rozhodne, či ide o falzifikáty a ako sa má ďalej postupovať.

Colný úrad upozorňuje spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu v pochybných a podozrivo lacných obchodoch či u rôznych podomových predajcov. „Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením nebezpečné pre zdravie,“ upozornila Cebová.