Regióny Nitra

NitraOnko pomohlo zlepšiť technické vybavenie onkológie

Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

NITRA – Občianske združenie NitraOnko pomohlo zlepšiť technické vybavenie oddelenia rádioterapie a klinickej onkológie Fakultnej nemocnice v Nitre. Oddeleniu darovalo transparentné ležadlo a dva nerezové infúzne stojany vrátane košíčkov na infúznu fľašu v celkovej hodnote 1300 eur.

 

Finančné prostriedky poskytlo združeniu mesto Nitra. Príspevok pochádza z výťažku Mestského reprezentačného plesu, ktorého organizátormi boli mesto Nitra, Nitrianska humanitná spoločnosť HomoNitriensis a LionsClub.

Organizácia Lions Club podporila združenie navyše sumou 700 eur, ktoré boli určené na zakúpenie siedmich nerezových infúznych stojanov vrátane košíkov na infúzne fľaše. Umiestnené boli na oddelení rádioterapie a klinickej onkológie pre aplikáciu cytostatík. „Aj malé dary dokážu veľmi pomôcť a stávajú sa pre nás veľkými,“ skonštatoval primár oddelenia Juraj Detvay, ktorý je zároveň riaditeľom občianskeho združenia NitraOnko.

Činnosť združenia podporujú aj anonymní darcovia. „Aj vďaka ich peňažnému daru vo výške 15.000 eur sme mohli zakúpiť veľmi potrebný chladiaci systém pre onkologických pacientov,” skonštatoval Detvay.