Regióny Nitra

Nitra zatvára škôlky, úraduje chrípka

Zdroj: pixabay.com

NITRA – Počet respiračných ochorení v Nitrianskom kraji postupne rastie. Pre vysoký počet chorých detí museli byť v uplynulom týždni zatvorené tri materské školy.

 

Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre bolo počas 17. kalendárneho týždňa hlásených 1740 akútnych respiračných ochorení. Z tohto počtu šlo o chrípku v 168 prípadoch. „Predstavuje to nárast chorobnosti chrípky o 19,8 percenta oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ informoval regionálny úrad.

Najviac chorých bolo medzi deťmi vo veku nula až päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 36 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 50 percent zápalov prínosových dutín, 11,1 percenta pneumónií a 38,9 percenta zápalov stredného ucha.

Ochorenia hlásilo 58 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 38 percent lekárov pre dospelých. „Na základe zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení bol prerušený výchovnovzdelávací proces v jednej MŠ v okrese Levice a v dvoch MŠ v okrese Topoľčany,“ uvádza regionálny úrad v Nitre.