Regióny Nitra

Nitra pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov. Začnú tými, kde je najväčší pohyb ľudí

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Milan Kapusta

NITRA – Nitrianska radnica pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov. Podľa magistrátu už opakovanou dezinfekciou prešli všetky verejné miesta, na ktorých je predpokladaná vysoká koncentrácia obyvateľstva.

Dezinfikovali sa zábradlia, lavičky, múriky, a tiež 45 frekventovaných zastávok a nástupných plôch mestskej autobusovej dopravy. „Pri výbere lokalít a miest, určených na dezinfekciu, sa prihliadalo na možnú kumuláciu cestujúcich. Pri spustení ekonomiky počítame s väčšou koncentráciou ľudí, cestujúcich za prácou či nákupmi, a preto považujeme dezinfikovanie verejných priestorov aj naďalej za mimoriadne dôležité,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Dezinfekciou už prešli všetkých atrakcie na detských ihriskách v mestskom parku na Sihoti, na Borinke na sídlisku Klokočina a v ďalších lokalitách. Očistou prešla cyklotrasa, deväť domov smútku a množstvo ďalších verejných priestorov v centre mesta i na sídliskách.  „Čistenie sa vykonávalo v neskorých večerných a nočných hodinách a v pravidelných intervaloch,“ uviedol Holúbek. Celkové náklady na dezinfekciu verejných priestranstiev stáli mesto doteraz 5000 eur.