Nitra má čo robiť. Odstrániť chce nelegálne garáže z ulíc Starého mesta

NITRA – Dve schátrané garáže, ktoré nelegálne zaberali verejné priestranstvo na Parkovom nábreží pod Nitrianskym hradom, sú už minulosťou. Mesto ich dalo v utorok odstrániť. Nitrianska radnica chce v Starom meste postupne zlikvidovať takmer tri desiatky podobných čiernych stavieb.

 

Dve garáže na Parkovom nábreží boli postavené bez potrebných povolení na mestských pozemkoch. „Pre ich zlý technický stav boli vyhodnotené ako odpad. Preto ich Nitrianske komunálne služby mohli odstrániť. Evidujeme však ďalších 28 nelegálnych garáží. Okrem Parkového nábrežia stoja aj na Smetanovej ulici, na Vodnej ulici a v ďalších lokalitách Starého mesta,“ uviedol Henrich Varga z mestského úradu.

Mohlo by vás zaujímať:
Reklama

Mesto už vyzvalo majiteľov týchto čiernych stavieb, aby ich na vlastné náklady odstránili do konca apríla. „Zatiaľ bola zlikvidovaná jedna, čakáme na ďalších. Ak garáže odstránené nebudú, budú sa týmto problémom na zasadnutí mestského zastupiteľstva zaoberať mestskí poslanci, ktorí rozhodnú o ich ďalšom osude,“ dodal Varga.

Viac o téme: garáž, nelegálnosť, Nitra, odpad, odstránenie

Komentáre k článku

Momentálne nie je pridaný žiadny komentár
Pridajte komentár

Súvisiace články