Regióny Nitra Levice

Nemocnica získala dva nové prístroje

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

LEVICE – Nemocnica Agel Levice získala dva nové prístroje. Na ich nákup poslúžil výťažok z dvojpercentnej dane v celkovej hodnote 40.560 eur, ktorý nemocnici poskytla Nadácia Agel. Špeciálny prístroj na ozónoterapiu a prístroj na liečbu rázovou vlnou už plne slúžia pacientom, informovala Iveta Chreneková, predsedníčka Správnej rady nadácie.

 

Ozónoterapia je metóda, pri ktorej sa aplikuje medicínsky ozón do blízkosti chrbtovej platničky pod kontrolou CT. Tento ambulantný výkon urýchľuje návrat pacienta do bežného života a v mnohých prípadoch sa tak predíde operačným výkonom.

Prístroj na liečbu rázovou vlnou je kombináciou bezbolestnej rázovej vlny s diatermiou. Rázová vlna sa v medzibunkovom priestore ľahko šíri a stimuluje regeneračné procesy, má analgetický efekt, stimuluje tvorbu látok tlmiacich bolesť, redukuje kalcifikáty a jazvy, urýchľuje hojenie tkanív – šliach, svalov, kostí. Taktiež  redukuje akútny zápal i prejavy chronického zápalu a uvoľňuje svalové spazmy pohybového aparátu. Liečba touto technológiou poskytuje pacientom úľavu od bolesti – akútnej alebo chronickej.

Nadácia Agel je nezisková organizácia, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 2017. Od svojho vzniku pomohla 570 žiadateľom v hodnote viac ako 490.000 eur. Vecné dary boli poskytnuté 49 subjektom v sume vyššej ako 92.000 eur.