Regióny Nitra

Nemocnica v Nových Zámkoch pretestuje všetkých zamestnancov a rodinných príslušníkov

Zdroj: TASR / Roman Hanc

NOVÉ ZÁMKY – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch pretestuje počas najbližších dní všetkých zamestnancov nemocnice a ich rodinných príslušníkov. Na základe uznesenia krízového štábu nemocnice sa testovanie zamestnancov uskutoční vo štvrtok (21. 1.) a v piatok (22. 1.), testovanie rodinných príslušníkov bude pokračovať v sobotu (23. 1.), informoval hovorca nemocnice Ján Baček.

 

Testovanie zdravotníckych pracovníkov v službe bude realizované priamo na oddeleniach a klinikách. Zamestnanci technicko-hospodárskych úsekov, administratívy a ďalších zložiek pôsobiacich v areáli nemocnice budú testovaní v mobilných odberových miestach v presne vyčlenených časoch. Na testovanie rodinných príslušníkov zamestnancov budú v sobotu vyčlenené štyri odberové miesta. Otestovaní budú len tí rodinní príslušníci, ktorí sa pred vykonaním testu preukážu vyplneným formulárom. „Zamestnanci, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov nebudú môcť zúčastniť testovania v stanovené dni, sa môžu testovania zúčastniť v sobotu 23. januára,“ potvrdil Baček.

V novozámockej nemocnici je aktuálne 191 zamestnancov na OČR, v karanténe, alebo práceneschopných, z nich 65 je pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Zo 183 lôžok vyčlenených pre pozitívne testovaných pacientov je 138 obsadených, čo predstavuje 75-percentnú obsadenosť. Na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny je umiestnených 16 pacientov, desať z nich je na umelej pľúcnej ventilácii a šesť na neinvazívnej ventilácii pľúc.