Návrat hokejových legiend. Stümpel a Pálffy mieria do politiky

NITRA/SKALICA – Známa hokejová dvojica, ktorá od puberty prinášala svojím fanúšikom radosť z ich hernej spolupráce, zamierila na úplne iné ihrisko! Legendárni hokejisti a majstri sveta sa rozhodli vstúpiť do zápasu s názvom komunálna politika. Glob.sk zistil, že obaja kandidujú v jesenných voľbách vo svojich rodných mestách za poslancov. Jozef Stümpel v Nitre a Žigmund Pálffy v Skalici.

 

Zatiaľ čo Stümpel kandiduje ako nezávislý na kandidátke za strany Smer-SD a SNS, Pálffy sa postavil do boja za koalíciu strán SDKÚ-DS, OKS, Starostovia a nezávislí kandidáti a KDH.

V Nitre spolu hrali v jednom tíme už v roku 1990. O desať rokov neskôr sa stretli v tíme NHL Los Angeles Kings a počas výluky zámorskej ligy v roku 2004 odohrali spoločne aj sezónu v Slavii Praha. Spoločne boli oporou Slovenska vo veľkom počte zápasov národného tímu, v Göteborgu 2002 boli obaja pri zisku zlatej medaily a môžu sa pyšnieť titulom majstrov sveta.

Žigmund Pálffy sa rozhodol zmeniť športové ihrisko za to politické, pretože mu vraj záleží na meste, v ktorom žije. „Zistil som, že len málo sa dá ovplyvniť z pozície voliča, tak by som sa chcel pokúsiť dosiahnuť zmeny prostredníctvom mestského zastupiteľstva ako poslanec,“ uviedol Pálffy pre Glob.sk. Ako sa aj dalo očakávať, jeho prioritou sú témy, ktoré súvisia so športom a jeho financovaním. „Chcem aby sa prostriedky mesta používali čo najefektívnejšie pre tých, ktorí si to zaslúžia podľa výsledkov v súťažiach a podľa počtu detí, ktoré sa športu venujú,“ zdôraznila hokejová legenda. 

Pállfy upozorňuje, že podobný systém zaviedol aj zákon o športe. Tento takzvaný „vzorec“ je podľa neho dobrý nápad aj pre samosprávy. Nemohlo by sa tak podľa neho stať, že niektoré veľmi úspešné športy v meste, ako napríklad hokejbal, volejbal a iné športy nedostávajú podporu od mesta. „Na druhej strane sú športové zväzy, ako napríklad futbal a hokej, ktoré dostávajú dosť peňazí na mládež od štátu, tieto zväzy by mali potom poskytovať klubom príspevky na mládež, čím by sa šetril tak už dosť vyčerpaný mestský rozpočet,“ vysvetlil Pálffy.

Šport ale nie je jediné, čomu sa chce ako poslanec venovať . Okrem iného by sa rád zameral na sociálnu oblasť. „Mám ešte mnoho ďalších dobrých nápadov a keby ma obyvatelia Skalice zvolili, budem rád, ak mi budú posielať svoje podnety, aby sa nám v Skalici dobre bývalo“.

 

 

Žigmund Pálffy (45) je bývalý slovenský hokejový útočník a hráč NHL. Patril k hokejovej špičke. Pracovnú kariéru ukončil po opakovanom zranení ramena v roku 2013. Ženatý bol s televíznou moderátorkou Andreou Belániyovou, spolu majú dcérku Saskiu. Dnes žije bývalý slovenský reprezentant v Skalici.

 

 

 

Viac o téme: hokej, Jozef Stümpel, KDH, Komunálne voľby 2018, Nitra, OKS, SDKÚ-DS, Skalica, Smer-SD, SNS, Žigmund Pálffy

Súvisiace články