Na novom urgentnom príjme v Komárne ošetrili za rok vyše 17-tisíc pacientov

KOMÁRNO – Počas ročného fungovania urgentného príjmu v Nemocnici Agel Komárno na oddelení ošetrili 17.253 pacientov, z toho 12.468 pacientov s chirurgickou diagnózou. Najčastejšie pacienti prichádzajú s ťažkosťami súvisiacimi s vysokým krvným tlakom, búšením srdca, silnými bolesťami hlavy, závratmi, tŕpnutím končatín a predovšetkým s úrazmi, informoval o tom riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

 

Priestory nového urgentného príjmu otvorila nemocnica pred rokom. Má 12 nových mobilných nemocničných lôžok, deväť vyšetrovacích lôžok, tri transportné lôžka, stropné RTG, mobilné RTG s ramenom, diagnostickú stanicu RTG, tri ultrasonografy, CT prístroj, ako aj centrálny monitoring vitálnych funkcií, štyri anestéziologické prístroje, päť defibrilátorov a dve operačné veže. Pribudli aj tri nové operačné sály vrátane osvetlenia. Personál v nich za rok zrealizoval približne 3000 operačných zákrokov, zhodnotil Jaška.

Komárňanská nemocnica eviduje aj nápor pacientov na rádiodiagnostickom oddelení, kde vyšetrili 40.254 osôb. Práve na tomto pracovisku začiatkom tohto roka pribudlo nové pracovisko magnetickej rezonancie. V okrese Komárno, ktorý má približne 110.000 obyvateľov, dovtedy chýbalo. „Toto pracovisko je nevyhnutné pre odbory neurológia, chirurgia, vnútorné lekárstvo, traumatológia, rehabilitácia a pre onkológiu,“ skonštatoval riaditeľ nemocnice.

Viac o téme: Komárno, pacienti, urgentný príjem

Súvisiace články