Regióny Nitra Top

Muž použil QR kód EROTICKEJ HRAČKY: Ako reagovala obsluha v reštaurácii?

Zdroj: Twitter / romanwarchol; internet

NITRA – Tretia vlna pandémie koronavírusu priniesla opäť nové pravidlá, ktorými sa musia riadiť všetky prevádzky. Mladý Slovák sa však rozhodol, že vyskúša ako funguje dodržiavanie opatrení, napríklad aj kontrola potrebných QR kódov pri preukazovaní zaočkovanosti. To, ako sa rozhodol personál reštaurácie preskúšať je v skutku bizarné.

 

Len nedávno vláda prijala nové opatrenia, ktoré reštauráciám dali možnosť výberu, v akom režime budú fungovať. Majitelia reštaurácii sa tak musia držať nie len farby okresu, ale môžu si vybrať aj skupinu, v ktorej budú ich podnik prevádzkovať. Kým pre skupinu základ, do ktorých patria všetci ľudia, sú opatrenia najprísnejšie. V skupinách OTP ( očkovaní, testovaní a po prekonaní COVIDU-19) a kompletne zaočkovaní sú podmienky na prevádzku jednoduchšie.

Zdroj: Úrad verejného zdravotníctva SR

Aj preto si mnoho majiteľov reštaurácií vybralo práve režim OTP a vďaka tomu môže do ich podniku vstúpiť viac zákazníkov ako v prípade skupiny – základ. To však so sebou nesie aj povinnosti. „Povinnosťou prevádzky je vpustiť do svojich priestorov len tie osoby, ktoré spĺňajú podmienky vybraného režimu. Ak zákazník nepredloží príslušné potvrdenie a napriek tomu ho dovnútra vpustíte, vystavujete sa v prípade kontroly riziku pokuty,“ poznamenali kompetentní z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Na kontrolu dokladov s takzvaným QR kódom má slúžiť aplikácia OverPass, ktorá je dostupná v aplikačnom obchode Google Play ale aj v App Store pre telefóny od spoločnosti Apple. Pomocou tejto aplikácie je majiteľom prevádzok umožnené naskenovať QR kód potvrdenia o očkovaní, ktorý je súčasťou digitálneho Covid preukazu Európskej únie. Na využívanie tejto aplikácie pri tom nie je nutný ani internet.

Preukázal sa naozaj zvláštnym QR kódom

Video, ktoré nakrútil mladý Slová, baví celý internet. Ten sa totiž pokúsil overiť pripravenosť reštaurácií v Nitre na zmenu ich režimu prevádzky. Rozhodol sa preto ísť na obed do jednej z reštaurácií v N-Centre v Nitre. “Prišla za mnou čašníčka a oboznámila ma, že idú teda podľa tých covid pravidiel. Ja že v poriadku. Že či som ochotný sa preukázať,” priblížil situáciu muž na sociálnej sieti.

Fotka nie je vhodná pre citlivé povahy

Zdroj: Internet

Rozhodol sa však namiesto QR kódu, ktorý slúži na legitimizáciu Covid passu, použiť úplne iný QR kód. “Tak som sa preukázal presne týmto QR kódom. Týmto QR kódom, ktorý som našiel na internete a je to bluetooth vibrátor s nejakou aplikáciou.” Obsluha danej reštaurácie na počudovanie uznala QR kód erotickej hračky ako platný Covid pass. „Reálne by ma zaujímalo, prečo tu fungujú takéto kontroly, keď som obsluhu presvedčil, že toto je môj Covid pass,“

@romanwarchol##sranda ##vtipy ##zabava ##vtip ##czech ##humor ##slovensko ##meme ##czechgirl ##slovakia ##vtipycz ##instaczech ##czechboy ##slovakboy ##memes ##svk♬ original sound – Roman Warchol

Pod príspevkom sa okamžite strhla diskusia. Ľudí zaujímalo, kto je v takomto prípade zodpovedný a bude niesť následky. “Ale keby prišla kontrola, tak máš asi prúser … či?” opýtal sa jeden z komentujúcich. Do diskusie sa pridal ďalší “ oni ťa kontrolujú s tým, že ak príde kontrola ten, ktorý ťa kontroloval, je čistý a ty budeš potrestaný za podvod.”

Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Dáša Račková pre zoznam.sk potvrdila, že “vo všeobecnosti platí, že ak sa zákazník preukáže sfalšovaným potvrdením, ktoré prevádzkovateľ nedokáže z objektívnych príčin rozpoznať ani po náležitej kontrole,  prevádzkovateľ vyhlášku neporušil, ak ho vpustil do priestorov. Postupoval podľa vyhlášky. Skontroloval príslušnú osobu a na základe predloženého potvrdenia ju vpustil do priestorov.”