Regióny Nitra Top

MIMORIADNE NEŠŤASTIE Bratia Marek (21) a Jano (22) ZMIZLI pod HLADINOU rieky Hron! Jeden najprv zachránil ostatných TOPIACICH sa: Desivé DETAILY

Zdroj: Facebook/Polícia SR (ilustračné), Reprofoto crime.sk

ŠAROVCE – Včera (8. júna) sa v rieke Hron začali topiť viacerí ľudia. Kúpať sa šli siedmi, ale na breh sa dostali len piati. Dvaja z nich, bratia Marek (21) a Jano (22), zmizli pod hladinou. Záchranným zložkám sa ich zatiaľ nepodarilo nájsť.

Záchranárov privolali k rieke Hron pri obci Šárovce (v okrese Levice). Dostali oznámenie, že sa tam topí viacero ľudí. „Na tiesňovú linku 155 sme prijali volanie o pomoc k viacerým topiacim sa ľuďom v rieke Hron. Na miesto smeruje ambulancia RZP a RLP,“ napísali na sociálnej sieti.

Väčšia skupina detí a mladých ľudí sa totiž chcela okúpať v rieke. Hladina vody však bola veľmi vysoká. Ako píšu tvnoviny.sk, jedno dieťa sa začalo topiť, ďalšie sa ho snažilo zachrániť a vo vode nastal zmätok.

O pomoc volalo celkovo sedem osôb, ktorých strhol silný prúd. Piatim z nich sa podarilo vyškriabať z rozbúrenej vody. Dvaja mladíci vo veku 22 a 21 rokov však zmizli pod hladinou, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Jana Šinková.

Snažil sa zachrániť aj brata, ani jeden na nevynoril

Ako uvádza portál crime.sk, išlo o dvoch bratov z obce Lontov v Levickom okrese Mareka a Jána. “V jednej chvíli sa v spomínanej rieke začalo topiť viacero ľudí. Jedenému z bratov sa podarilo na breh rieky vytiahnuť do bezpečia až päť osôb. Medzitým sa vrátil späť do rieky pre brata, ktorý tiež pomáhal pri záchrane topiacich sa ľudí, no obaja sa už z vody nevynoril,” píše portál.

V lokalite sa začala pátracia akcia po nezvestných mužoch. Do pátrania sa zapojil psovod z oddelenia služobnej kynológie, špeciálna kynologická záchranná služba so psom určená na vyhľadávanie utopených a poriečne oddelenie Prezídia Policajného zboru Bratislava. Breh Hrona na člne prehľadávali aj členovia Hasičského a záchranného zboru.

Podľa posledných dostupných informácií doterajšie pokusy nájsť nezvestné osoby boli neúspešné.