Regióny Nitra Vráble

Mesto Vráble sa pripravuje na druhé kolo víkendového testovania. Pandemická situácia je naďalej vážna

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

VRÁBLE – Mesto Vráble v Nitrianskom okrese sa už pripravuje na druhé kolo testovania na ochorenie COVID-19. Konať sa bude cez víkend 16. a 17. januára od 7. do 19. hodiny na deviatich odberových miestach.

 

Pandemická situácia v Nitrianskom okrese je stále mimoriadne vážna, radnica sa preto snaží čo najviac zabrániť zhromažďovaniu ľudí pred odbernými miestami. Obyvatelia mesta sú tak na jednotlivé testovacie miesta pridelení podľa adresy trvalého bydliska. Magistrát vypracoval aj harmonogram odporúčaného príchodu ľudí na odberné miesta podľa začiatočného písmena ich priezviska. „Žiadame verejnosť o dodržanie uvedeného rozdelenia. Zaťaženie jednotlivých odberových miest tak bude rovnomerné a čas čakania na testovanie kratší,“ informoval krízový štáb mesta.

Ako pripomenula radnica, testovanie v meste Vráble je určené predovšetkým pre občanov, ktorí v ňom majú trvalý pobytu. Ľudia, ktorí v meste nebývajú, prípadne v ňom iba pracujú, môžu využiť na testovanie odberové miesta v Kultúrnych domoch v Dyčke a v Hornom Ohaji. „Zároveň verejnosť žiadame o dodržiavanie základných hygienických opatrení pri čakaní na testovanie. Epidemická situácia v meste Vráble je stále kritická a kapacity zdravotníctva v okrese Nitra sú na hranici svojich možností. Testovanie je jedným z prostriedkov, ako izolovať osoby s nákazou a zamedziť tak ďalšiemu šíreniu ochorenia,“ uvádza sa vo vyhlásení krízového štábu mesta.