Regióny Nitra

Mesto Vráble obnovilo prevádzku dvoch zberných tried materských škôl. Rodičia musia predložiť vyhlásenie o bezinfekčnosti

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / František Iván

VRÁBLE – Mesto Vráble obnovilo od utorka prevádzku dvoch zberných tried materských škôl v Materskej škole Lúky. Všetky prijímané deti musia byť zdravé, rodičia sú povinní predložiť čestné vyhlásenia o bezinfekčnosti prostredia, informovala samospráva. Deti absolvujú ranný zdravotný filter a negatívnym testom sa musí preukázať každá jedna osoba sprevádzajúca dieťa do alebo zo zariadenia.

 

Počas uplynulého víkendu zriadilo mesto odberové miesto v športovej hale T-18. Otestovaných bolo spolu 1569 osôb, z nich osem malo pozitívne výsledky testovania, čo predstavuje 0,51 percenta. Občanov s trvalým pobytom v meste Vráble bolo 1271, z nich bolo pozitívnych šesť, čiže 0,47 percenta. Obyvateľov, ktorí nemajú trvalý pobyt vo Vrábľoch, bolo otestovaných 298. Pozitívne identifikovaní boli dvaja ľudia, čo predstavuje 0,67 percenta.

Prostredníctvom mobilného odberového miesta na Hlavnej ulici bolo za víkend otestovaných ďalších 1013 osôb. Traja z nich boli testovaní pozitívne, čo predstavuje podiel 0,3 percenta. Krízový štáb schválil realizáciu plošného testovania v meste Vráble aj v dňoch 27. a 28. februára. V čase od 8.00 do 18.00 h budú mať záujemcovia k dispozícii odberové miesto v športovej hale T-18.