Regióny Nitra Nové Zámky

Mesto Nové Zámky zavádza nový parkovací systém. Majitelia elektromobilov budú mať viaceré úľavy

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

NOVÉ ZÁMKY – Novozámocká radnica zavádza od marca novinky v spoplatňovaní parkovania v centre mesta. Ponúka nový spôsob platenia i úľavy pre majiteľov elektromobilov.

 

Nový parkovací systém spúšťa Mestská príspevková organizácia Novovital. Jeho súčasťou je aj rozšírenie možností platby za parkovanie. Od marca sa už nebude platiť iba v automatoch, ale aj prostredníctvom aplikácie či cez SMS správu. Do 15. marca bude elektronický spôsob platieb len v skúšobnej prevádzke. „Informácie o zaplatenom parkovaní bude Novovital zdieľať s mestskou políciou a spoločne kontrolovať. Do polovice marca budú priestupcov len upozorňovať. Sadzby za parkovanie v centre sa budú z doterajšieho 45-minútového intervalu upravovať na hodinový. Od poplatku majú byť úplne oslobodené autá s výlučne elektrickým pohonom,“ oznámila radnica.

Magistrát upozornil, že parkovanie na vyznačených miestach v centrálnej mestskej zóne mesta je naďalej spoplatnené. Napriek tomu tržby mestskej príspevkovej spoločnosti Novovital za parkovanie klesli v poslednom období približne na štvrtinu. „Môže za to nielen menší počet áut v centre, ale aj nižšia disciplína ich vodičov,“ uviedol mestský úrad.