Regióny Nitra Levice

Mesto Levice zriadilo testovacie miesta pre zamestnancov škôl i rodičov žiakov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / František Iván

LEVICE – Mesto Levice zrealizuje počas nastávajúceho víkendu testovanie zamestnancov materských a základných škôl v Leviciach, rodičov detí materských škôl a žiakov 1. stupňa základných škôl a ostatných záujemcov, ktorí potrebujú test na nový koronavírus predovšetkým na účely dochádzania do práce.

 

  „Odberné miesta sme vyberali tak, aby sme mohli otvoriť školy v pondelok (8.2.). Pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci materských a základných škôl budú o mieste a čase testovania informovaní prostredníctvom riaditeľov škôl,“ informoval primátor Ján Krtík.

Pre rodičov detí nastupujúcich od pondelka do škôl a pre ostatných záujemcov pripravila samospráva sedem odberných miest. Dve odberné miesta s rezervačným systémom budú zriadené v CK Junior na Ulici A. Sládkoviča. Bez predchádzajúcej rezervácie sa budú môcť dať záujemcovia otestovať v mobilných odberových miestach zriadených na ZŠ Ul. M.R.Štefánika, ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským na Ul. J. Jesenského, v Klube dôchodcov na Ul. Priateľstva, v Ústrednej vojenskej nemocnici (kasárne) na Šafárikovej ulici a v Kultúrnom dome Kalinčiakovo.