Levická radnica pripravuje kandidatúru na titul Mesto kultúry 2022

LEVICE – Levice sa chcú uchádzať o titul Mesto kultúry 2022. V rámci prípravy na kandidatúru už magistrát zverejnil anketu, prostredníctvom ktorej od obyvateľov Levíc zisťoval ich podnety a pripomienky ku kultúrnemu životu v meste.

 

Odborná skupina zložená z odborníkov z rôznych oblastí kultúry z mesta i regiónu následne návrhy vyhodnotila a vypracovala projekt. „Prípadná dotácia z Fondu na podporu umenia je určená výlučne na nové a doposiaľ nerealizované aktivity mesta. Môže ísť o diela z oblasti divadla, tanca, hudby, vizuálneho umenia, literatúry a tradičnej kultúry, vrátane folklóru, prípadne medziodborové aktivity a neprofesionálne umenie,“ informoval magistrát.

Do finále o titul Mesto kultúry pre rok 2022 môžu so svojimi projektmi postúpiť tri slovenské mestá. Fond na podporu umenia môže poskytnúť na prípravnú fázu dotáciu od 5000 do 10-tisíc eur. Celoročné aktivity víťazného projektu sú potom podporené sumou 200-tisíc až 300-tisíc eur. V súčasnosti sú Mestom kultúry Nové Zámky, ktoré titul získali vďaka projektu s názvom Vzdušné Zámky. Neskôr ho prevezme mesto Stará Ľubovňa.

Viac o téme: dotácia, finále, kandidatúra, Levice, Mesto kultúry 2022, podpora, príprava, projekt, radnica, titul, umenie

Súvisiace články