Levická nemocnica spustí od nedele 23. mája veľkokapacitné očkovacie centrum

LEVICE – Nemocnica Agel Levice eviduje za uplynulý týždeň výrazný pokles hospitalizovaných pacientov s novým koronavírusom, čo umožnilo viaceré organizačné zmeny. Od pondelka (17.5.) je možné za dodržania stanovených podmienok navštíviť pacientov v nemocnici s výnimkou covidového oddelenia. Nemocnica spustí od nedele 23. mája veľkokapacitné očkovacie centrum.

 

„K dnešnému dňu sú v levickej nemocnici hospitalizovaní piati pacienti s ochorením COVID-19, stav jedného si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Zo zamestnancov evidujeme len jedného s potvrdeným novým koronavírusom a jeden je v karanténe,“ informoval riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Vzhľadom na zlepšenú situáciu nemocnica urobila aj ďalšie organizačné zmeny. Väčšinu covidových lôžok reprofilizovala späť pre bežných pacientov. „Zvyšujeme týždenný počet operácií, za minulý týždeň ich bolo takmer 90,“ potvrdil riaditeľ.

Nemocnica za uplynulý týždeň podala vakcínu Pfizer/BioNTech vyše 4700 registrovaným záujemcom  a od začiatku očkovania číslo zaočkovaných dosiahlo takmer 46-tisíc ľudí. Od nedele 23. mája plánuje nemocnica spustiť v spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom aj činnosť veľkokapacitného očkovacieho centra. Všetci záujemcovia sa musia vopred registrovať na portáli www.korona.gov.sk a až po pridelení termínu formou SMS sa môžu dostaviť na očkovanie. Platí to  aj pre sprevádzajúcu osobu pri senioroch nad 70 rokov.

Za uplynulý týždeň nemocnica otestovala 292 ľudí PCR testami, z nich 12 malo pozitívny výsledok. Antigénových testov vykonali 1438 a len jediný test bol pozitívny na nový koronavírus.

Viac o téme: COVID-19, hospitalizácia, Levice, nemocnica, očkovanie, pacienti, Pfizer/BioNtech, vakcína, veľkokapacitné očkovacie centrum

Súvisiace články