Regióny Nitra Levice

Levická nemocnica pripravuje otvorenie veľkokapacitného očkovacieho centra

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

LEVICE – Nemocnica Agel Levice zvyšuje dennú očkovaciu kapacitu na 800 ľudí. „Od začiatku vakcinácie nemocnica prekročila hranicu 40.000 zaočkovaných ľudí a našou ambíciou je očkovať rýchlejšie. Na základe dohody s ministerstvom zdravotníctva už vieme zabezpečiť aj uskladnenie vakcín Pfizer/BioNTech pri požadovanej teplote mínus 80 stupňov Celzia, čo nám umožnilo od pondelka zvýšiť dennú kapacitu očkovaných,“ povedal riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

 

Nemocnica zároveň robí všetky legislatívne a organizačné opatrenia, aby mohla v závere mája spustiť prevádzku veľkokapacitného vakcinačného centra priamo v nemocnici. „Predbežný termín máme stanovený na 23. mája, dovtedy musíme spustiť prevádzku RTG oddelenia v nových priestoroch a pripraviť kompletné zariadenie veľkokapacitného očkovacieho centra,“ skonštatoval riaditeľ nemocnice.

Vývoj pandemickej situácie v levickej nemocnici je priaznivý, potvrdila hovorkyňa Agel SK Martina Pavliková. Nemocnica aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť 12 pacientom s novým koronavírusom, pričom nemá žiadneho pacienta, ktorého stav by si vyžadoval napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Na ochorenie COVID-19 je pozitívny jeden zamestnanec a jeden je v preventívnej karanténe.

Za uplynulý týždeň nemocnica otestovala 280 ľudí PCR testami, z nich 29 malo pozitívny výsledok. Antigénových testov vykonali 1216, z toho boli pozitívne dva testy. Nemocnica zvyšuje aj počet plánovaných operácií, za minulý týždeň zrealizovala vyše 80 zákrokov.