Levice získali miliónovú dotáciu na revitalizáciu Schoellerovho parku

LEVICE – Mesto Levice získalo dotáciu na revitalizáciu Schoellerovho parku. Výška nenávratného finančného príspevku predstavuje 1 005 225 eur, čo je 92 percent z celkových oprávnených výdavkov na projekt, informoval primátor Ján Krtík.

Celkové oprávnené výdavky projektu sú vo výške 1 092 636 eur. Spolufinancovanie mesta Levice dosiahne 87 411 eur. Dotáciu schválilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR ako riadiaci orgán Programu Slovensko.

Projekt predpokladá realizáciu dvoch hlavných aktivít, revitalizáciu Schoellerovho parku a podporu retenčných a infiltračných plôch. Obnova parku zahŕňa ošetrenie všetkých drevín a kríkov, výsadbu nových drevín a krov, zmenu a doplnenie osvetlenia, závlahy, oplotenie, drobný mobiliár.

Revitalizovaná plocha má 1,67 ha. Park sa po vybudovaní oplotenia bude na noc zatvárať. Dôstojné miesto bude mať revitalizovaná Schoellerova brána, skonštatoval Krtík.

Viac o téme: dotácia, Levice, obnova, Schoellerov park

Súvisiace články