Regióny Nitra Levice

Levičania sa majú na čo tešiť. Mesto otvorilo zrekonštruovanú plaváreň

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

LEVICE – Zrekonštruovaná krytá plaváreň v Leviciach je opäť otvorená pre verejnosť. Návštevníci sú však povinní dodržiavať platné opatrenia a pokyny, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva SR. V bazéne je možný maximálny počet šesť osôb súčasne, návštevníci sa musia preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19 nie starším ako sedem dní.

 

„Aby sme umožnili návštevu plavárne čo najväčšiemu počtu záujemcov, umožnili sme vstup maximálne na hodinu. Pobyt v bazéne sa začína a končí každú celú hodinu. Objednať sa dá zatiaľ telefonicky, od budúceho týždňa by sme chceli spustiť elektronický rezervačný systém,“ informoval riaditeľ Správy športových zariadení v Leviciach Roman Takács.

Krytá plaváreň v Leviciach prešla rekonštrukciou, ktorá bola ukončená koncom novembra minulého roka. Jej súčasťou bola výmena samotného telesa bazéna, výmena podlahy okolo bazéna spoločne s podlahovým kúrením, ako aj výmena technologickej časti úpravy vody. Pôvodný bazén nahradil nový nerezový, ktorý zostal v pôvodných rozmeroch. Zmenou je počet dráh, namiesto pôvodných piatich je vytvorených šesť dráh. Náklady na rekonštrukciu dosiahli 595.000 eur.