Regióny Nitra Top

Hyenizmus? Benefičný koncert pre CHORÉ dievčatko ZNEUŽILI stánkari! Oni sa nabalili, Terezka (6) PRIŠLA o pomoc: Bolestivé slová rodičov

Zdroj: FB/Budúcnosť Terezky o.z., Pixabay (ilustračné)

CABAJ-ČÁPOR – Benefičný koncert pre ťažko chorú 6-ročnú Terezku v obci Cabaj – Čápor pri Nitre nedopadol podľa očakávania. Rodičov pobúrili stánkari, kvôli ktorým sa podľa nich nepodarilo vyzbierať dostatok finančných prostriedkov.

Komplikácie so stánkári s jedlom a nápojmi boli od rána. Podujatie sa konalo v sobotu 18. mája o 10:00, ale už tu meškali. Pani so stánkom s jedlom prišla desať minút pred začiatkom prvého vystúpenia, ako uviedol Terezkin otec pre portál nitrak.sk, ktorý o probléme informoval.

Hoci akcia už prebiehala, stánky neboli stále poriadne pripravené. Svoje posledné úpravy stánok dokončil v poobedňajších hodinách. Na guláš si ľudia museli počkať do takmer jedenástej večer a prvé pivo načapovali o jednej poobede.

Peniaze za drahé jedlo dievčatku nešli

Z jedla napokon robili len klobásu, hotdog a kebab. Dohodnutú fazuľovicu, segedínsky, popcorn, langoše, šišky a palacinky si návštevníci nemohli vychutnať. Ceny boli podľa rodiny tiež predražené. Za klobásu si pýtali 8€ a hranolky stáli 5€. Pani v stánku nemala ani vyvesený cenník a bločka sa tiež žiadny zo zákazníkov nedočkal.

„Takto pokazený benefičný koncert sme ešte nezažili. A toto už bol tretí ročník, takže mal byť ešte lepší. Všetko ostatné si ľudia pochvaľovali. Organizácia, kapely, špičkový program, všetko super. Len tie skákacie hrady a stánky s jedlom. Ľudí sme museli chodiť upokojovať a hovoriť im, že už onedlho sa dočkajú jedla a pitia. Ale aj tak mnoho z nich odišlo,“ dodali sklamaní a nešťastní rodičia.

Drahé jedlo si ľudia kupovali, pretože verili, že peniaze pôjdu na pomoc Terezke. Pani v stánku s jedlom mala ale rodine povedať, že peniaze si nechá. “Zo strany techniky, zvuku a svetiel: suma 2.70 za 0,5 L piva. Aj tak sme nemali problém len v našej partií otočiť cca 25 pív. Všetko v myšlienke, že to je pre malú. Ak toto bola cena stánkarov, tak je to ich veľká hanba, že sa obohatili na jej úkor,” reaguje sklamane Peter.

Kvôli prístup stánkarov tak podľa rodiny ich ročná snaha vyšla navnivoč. Vstupné pritom dali len symbolické, v hodnote 3 eur. “Nevyzbieralo sa ani dosť peňazí na tú kliniku, kde sme mali ísť teraz v júli,“ uzavrela nešťastná rodina.

Pomoc pre Terezku

Terezka sa narodila ako zdravé dievčatko, no jej vývin sa okolo 1 roka začal spomaľovať. Nechodila samostatne, vyhýbala sa očnému kontaktu, nereagovala na svoje meno, hrala sa stereotypne a len so svojimi hračkami.

V troch rokov Terezke diagnostikovali detský autizmus. Prvý deň nástupu do materskej škôlky dostala dokonca epileptický záchvat. “Postupne sa pridali ďalšie diagnózy: ADHD, porucha reči, narušená komunikačná schopnosť, hyperaktivita, porucha vnímania, sústredenia, inkontinencia 3.stupeň, neverbálnosť,” uvádza rodina na webovej stránke, kde je uvedené aj číslo účtu, cez ktorý môžete dievčatku pomôcť.