Regióny Nitra Prešov Poprad

Hlasovanie v troch volebných okrskoch v Palárikove je prerušené

Ilustračné. Zdroj: Archív zoznam.sk

PALÁRIKOVO – Hlasovanie v troch volebných okrskoch v Palárikove v okrese Nové Zámky je prerušené. Dôvodom je biely prášok, ktorý sa našiel na hlasovacích lístkoch, potvrdili členovia okresnej volebnej komisie v Nových Zámkoch. Na mieste zasahujú policajti aj hasiči.

Aktualizované: Volebnú miestnosť v Palárikove v okrese Nové Zámky, ktorú uzatvorili pre nález bieleho prášku, opäť otvorili. Stalo sa tak okolo 12.00 h. Potvrdili to členovia okresnej volebnej komisie v Nových Zámkoch. Na základe analýzy kontrolným chemickým laboratóriom civilnej ochrany v Nitre sa zistilo, že v prípade bieleho prášku išlo o škrob. “Môžem potvrdiť, že analýzou sa zistilo, že nešlo o žiadnu nebezpečnú látku, ale o obyčajný škrob,” povedal hovorca ministerstva vnútra Matej Neumann. Pre incident v Palárikove sa minimálne o tri hodiny predĺži aj volebné moratórium v sobotňajších eurovoľbách na Slovensku.

Dve z troch volebných miestností v Palárikove (okres Nové Zámky), ktoré uzatvorili v súvislosti s nálezom bieleho prášku, krátko po 10.00 h opäť otvorili. Informovala o tom polícia. “Tretia volebná miestnosť zostáva uzatvorená do zistenia predbežného výsledku závažnosti neznámej látky laboratóriom civilnej ochrany,” uviedla Zuzana Hrabovská z komunikačného odboru Prezídia Policajného zboru (PZ). Neznámy prášok sa mal nachádzať na hlasovacích lístkoch, incident nahlásili približne o 9.00 h. Volebné miestnosti polícia zatvorila a budovu, v ktorej sa nachádzali, evakuovala.

“Na miesto boli vyslané ďalšie hliadky PZ a policajti kriminálnej polície, ktorí aktuálne realizujú potrebné úkony v nevyhnutnom rozsahu,” dodala Hrabovská. Ďalší incident, ktorý polícia zaznamenala, sa stal v Poprade. Kontaktoval ju občan s tvrdením, že mu neumožnili voliť. “Pri následnom preverení políciou bolo zistené, že oznamovateľ vo volebnej miestnosti predkladal rôzne kópie písomností vyhotovené pod jeho menom, zároveň však odmietol preukázať svoju totožnosť občianskym preukazom,” uviedla policajná hovorkyňa. Očakáva sa, že incident v Palárikove výrazne predĺži volebné moratórium.