Regióny Nitra

Dvaja Rumuni ukradli čašnícku peňaženku v zlatomoraveckej reštaurácii

Ilustračné foto. Zdroj: Polícia SR

ZLATÉ MORAVCE – Zlatomoraveckí policajti zadržali dvoch mužov, ktorí v jednej z reštaurácií v meste ukradli čašnícku peňaženku s finančnou hotovosťou. Jeden z dvojice mužov ju zobral spod monitoru počítača, pod ktorým bola odložená. Potvrdil to kamerový záznam, ktorý polícii odovzdala majiteľka reštaurácie, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Obidvaja muži po krádeži odišli z reštaurácie. Hliadka polície neskôr spozorovala vozidlo Peugeot 307, ktoré predbiehalo iné vozidlá a ponáhľalo sa. Policajti preto auto zastavili. Pri kontrole posádky zistili, že ide o dvoch mužov z Rumunska vo veku 24 a 30 rokov.

Muži potvrdili, že boli v reštaurácii, krádež peňazí však popierali. Policajti ich následne eskortovali na obvodné oddelenie. Kamerové záznamy z reštaurácie usvedčili mladšieho z mužov z krádeže peňaženky. Ten sa následne ku krádeži priznal a peňaženku odovzdal policajtom.

Obidve osoby boli obmedzené na osobnej slobode. Sú podozrivé zo spáchania trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva.