DRÁMA V CENTRE: Muž dostal INFARKT, mestský defibrilátor ale NEFUNGOVAL! 45 minút mu nebilo srdce, teraz bojuje o život

HURBANOVO – Obrovská dráma sa odohrala v centre mesta Hurbanovo. Luciin strýko, ktorý pracuje ako člen Mestskej poriadkovej a preventívnej služby, na námestí skolaboval. Ľudia naokolo sa mu snažili pomôcť, pričom chceli promptne použiť verejný defibrilátor (AED). Ten bol však podľa jej slov nefunkčný.

Lucia, ktorá žije v Hurbanove, zažila obrovský šok. Jej strýko dostal počas pracovnej doby v centre mesta srdcový záchvat. Celý desivý zážitok opísala na sociálnej sieti. Upozornil na to nitrák.sk.

Okoloidúci sa mu snažili bezodkladne poskytnúť prvú pomoc, a tak sa rozhodli použiť Automatický externý defibrilátor (AED), ktorý je od apríla 2024 umiestnený na budove Mestskej polície Hurbanovo. Na ich nepríjemné prekvapenie bol nefunkčný. V súčasnosti ním na verejne dostupnom mieste musí, podľa zákona, disponovať každá obec na Slovensku s viac než 500 obyvateľmi.

„Môj strýko je teraz v nemocnici na prístrojoch, doktori nemajú dobré prognózy,“ hovorí nahnevaná neter. Tvrdí, že napriek veľkej snahe záchranárov mal jej strýko 45 minút zastavené srdce, čo je naozaj dlhá doba, a môže to spôsobiť trvalé následky. Oživiť ho mali až v sanitke.

Zároveň sa domnieva, že keby bol verejný defibrilátor funkčný, jej strýko by bol na tom oveľa lepšie. Zároveň pridala fotku, na ktorej vidieť, že v súčasnosti je na AED uvedené „z technických príčin nefunkčné.“

Viac o téme: AED, defibrilátor, Hurbanovo, infarkt, oživovanie

Súvisiace články