Regióny Nitra

SLOVENSKÁ KOBRA 11: Policajti naháňali auto s dvoma hľadanými

zásah, polícia
Policajná naháňačka skončila zadržaním dvoch osôb v pátraní. Zdroj: FB PZ Nitra
NITRA – Nitrianski policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky odviedli prácu ako z akčného trháku. Po naháňačke zadržali dve hľadané osoby. Vodič bol pod vplyvom heroínu a pervitínu. 
Nitriansku hliadku vyslali na preverenie oznámenia na Levickú ulicu v Nitre. Tam sa od mesta Vráble malo pohybovať vozidlo VW Passat combi, striebornej farby s poľskými evidenčnými číslami. Vo vozidle sa mali nachádzať dve osoby, ktoré sa majú vydávať za iné osoby, nakoľko sú v pátraní. O prípade informovali Nitrianski policajti prostredníctvom sociálnej siete.
Na Levickej ulici policajti žiadne také vozidlo nespozorovali, preto sa rozhodli skontrolovať úsek cesty od Nitry po Vráble. V obci Veľký Lapáš smerom na Nitru bolo uvedené vozidlo spozorované a okamžite sa za ním hliadka otočila. Policajti vozidlo začali prenasledovať na čo použili aj výstražné svetelné a zvukové zariadenie so znamením „STOP“. Vodič Passatu však pridával plyn, kľučkoval medzi vozidlami, agresívne jazdil a ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Vozidlo následne na kruhovom objazde Selenec odbočilo na R1 smer Bratislava, kde pokračovalo v agresívnej jazde. Hliadka oznámila operačnému dôstojníkovi, že vodič odmieta zastaviť, nereaguje na pokyn zastavenia, pričom im na pomoc prišli ďalšie dve hliadky. Následne vozidlo začalo zastavovať pri pravej krajnici pred zjazdom R1 Nitra – Juh.
zásah, polícia
Policajná naháňačka skončila zadržaním dvoch osôb v pátraní. Zdroj: FB PZ Nitra
Hliadka k vozidlu pristúpila takticky a pod hrozbou použitia zbrane vyzvala vodiča, aby vypol chod motora a vystúpil. Vodič ani spolujazdkyňa na opakované výzvy nereagovali a ostali vo vozidle sedieť. Následne po opakovanej výzve začali aj vodič aj spolujazdkyňa spolupracovať. Vodič vypol chod motora a vystúpil a spolujazdkyňa taktiež nakoniec z vozidla vystúpila. Muž policajtom tvrdil, že sa volá iným menom aké v skutočnosti má, že u seba nemá občiansky preukaz ako ani žiadne iné doklady, že nevie kedy sa narodil. Tiež im povedal, že policajtom utekal, lebo sa bál. Spolujazdkyňa uviedla tiež iné menom, akým sa skutočne volá.
Obidve osoby boli predvedené na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Nitre, kde bola zistená totožnosť vodiča, ktorý ale stále tvrdil, že to nie je on, až kým nebola od operačného strediska zaslaná jeho fotografia. Nakoniec sa priznal, že je to on a nebude už ďalej klamať ani zavádzať a že utekal kvôli pátraniu, ktoré je na neho vydané a ktorému sa snažil vyhnúť. Taktiež bola zistená aj totožnosť spolujazdkyne, ktorá nenastúpila do výkonu trestu odňatia slobody, ktorá povedala, že už nebude tiež klamať, že sme odhalili jej totožnosť a že je to ona. Osoba bola po potrebných procesných úkonoch eskortovaná do výkonu trestu odňatia slobody v Nitre.
Po vykonaných procesných úkonoch sa policajti s vodičom presunuli do Fakultnej nemocnice v Nitre na odber biologického materiálu, nakoľko vodič uviedol, že je užívateľom pervitínu a heroínu. Toxikologickým vyšetrením bolo zistené, že v organizme vodiča sa nachádzajú omamné a psychotropné látky a to amfetamín, metamfetamín, metadon a morfín.